тел.: +38 04631 31507

Про завод

Ми  раді  вітати Вас на інформаційному сайті  ПРАТ «Ніжинський дослідно – механічний  завод»!

Сподіваємося, що об’єктивна інформація про підприємство стане першим кроком на шляху тісного і взаємовигідного співробітництва.
ПРАТ «НОМЗ» є стабільним і надійним партнером для багатьох підприємств в Україні та за її межами протягом понад 65-ти років. Завод розташований в Чернігівській області, в 140 км. від м. Київ, має зручні під’їзні автомобільні та залізничні шляхи.

На сьогоднішній день “Ніжинський дослідно – механічний завод” – є сучасним, високотехнологічним виробничим підприємством, яке займається розробкою нових технологій лиття, що виготовляються з чавунних сплавів зі спеціальними властивостями – ударостійкість, холодостійкість, жароміцність, зносостійкість.

Основні напрямки діяльності Ніжинського дослідно-механічного заводу:

  • виробництво чавунного та сталевого лиття;
  • каналізаційне обладнання;
  • виготовлення пічного, художнього чавунного лиття (у тому числі за індивідуальними замовленнями);
  • виробництво техніки для сільського господарства та комунальних служб;
  • виробництво навісних роторних косарок, валкоутворювачів, кущорізів;
  • продукція для залізничного транспорту.

Пропонуємо нашим замовникам:

  • високоякісну продукцію, якість якої контролюється лабораторією атестованої ДП “Чернігівстандартметрологія;
  • повний технологічний процес: від розробки технічної документації до кінцевої обробки;
  • гнучку цінову політику;
  • гарантовані строки постачання;
  • доставку до будь-якої точки України.

Трохи історії:

Ніжинський дослідно – механічний завод” має дуже довгу історію розвитку. 1 січня 1946 року були створені кельми капітального ремонту екскаваторів, при Українській екскаваторній станції. Це були важкі повоєнні роки – були відсутні обладнання та приміщення. верстати, що поставляються з Москви та Німеччини стояли під дахом, ремонтний майданчик був обладнаний просто неба. Слюсарями-ремонтниками ставали вчорашні солдати, штат складався лише з 29 осіб. Можливо, нам важко уявити обсяги ремонтів та техніку, яка була на озброєнні у меліораторів у ті роки. Зі звітів відомо, що це були екскаватори “Комсомолець”, “Бердянець”, німецький “Везер-Хютте”, англійський паровий „Бюсайрус” та землечерпалки, а також автомобілі ЗІС-5, ГАЗ-АА, трактори ЧТЗ та ХТЗ-НАТІ.

З часом змінювалася назва підприємства, але майстерні залишалися основою цьогорічного заводу. Під назвою Центральні ремонтно-механічні майстерні – підприємство функціонувало майже чверть століття, з 1950 по 1974 рік.

Невеликий колектив був сповнений ентузіазму, швидкими темпами нарощувалися обсяги виробництва, освоювали нову техніку. Саме в цей період виходять перші кротові дренажні машини, цистерни та бочкотара, парові електроустановки для освітлення екскаваторів, металеві понтони марковані підприємством. Також у цей період були відкриті ділянки чавунного та кольорового лиття. У той час штат вже складався з 57 осіб, з яких 39 це були робітники.

У 1968 році було розпочато спорудження нової виробничої бази на території заводу, що діє, за адресою вул. Носовський шлях, 56. Запроваджуються виробничі, складські, адміністративні приміщення, проектна потужність була розрахована на півмільйона рублів на рік. Профільною спеціалізацією підприємства залишався ремонт меліоративної техніки, тракторів, машин та випуск запасних частин до них.

У січні 1974 року центральні ремонтно-механічні майстерні перейменовуються на ремонтно-механічний завод. І під керівництвом досвідченого спеціаліста Максименка Григорія Григоровича завод перший в Україні освоїв виробництво дощувальних установок. Також були випущені перші навантажувачі з ніжинською маркою на базі трактора К-700, барові машини, гідранти для поливних машин, ковші та інші вузли та агрегати до екскаваторів.

З січня 1991 року завод реформується в орендне підприємство, яке згодом одним із перших в області у вересні 1993 р. реорганізовується в акціонерне товариство “Ніжинський дослідно-механічний завод”. У номенклатурі заводської продукції з’являються ковші для тракторних занурювачів, косарки підвісні, стропи кранів.

У період економічних реформ колектив витримав усі труднощі та негаразди. Почалися пошуки нових видів продукції, нових ринків збуту, нових виробничих відносин.

В даний час завод є стабільним та надійним партнером для багатьох підприємств України та за її межами.